

Іншою важливою формою зв’язку депутата з виборцями є виконання доручень виборців, коли на зустрічах з депутатом виборці можуть покладати на нього вирішення питання, важливого для їх громади. Такі доручення можна покладати на депутата протягом усього терміну його повноважень.
Також кожен депутат мусить особисто приймати виборців з тих питань ,які належать до його компетенції. А кожні півроку він повинен інформувати виборців про роботу ради та її органів, а особливо про виконання місцевого бюджету, прийнятих рішень, доручень виборців, планів і програм. Кожен депутат місцевої ради має, щонайменше, раз на рік звітуватися перед виборцями і об’єднаннями громадян про свою роботу і ради загалом!
Закон передбачає і неперіодичні звіти, якщо цього вимагають виборці або органи самоорганізації населення (вуличні комітети, будинкові комітети). І так само, як і народному депутатові, виборець може подати особисту пропозицію, заяву чи скаргу. Такий документ складається у довільній формі, але прохання має бути чітко сформульовано.
Важливим засобом впливу на депутата є також контроль громади за його діяльністю через громадські слухання, місцеві ініціативи та загальні збори. На жаль, ця інституція на Шишаччині ,як і, в більшості, у країні, перебуває лише в стадії становлення, хоча перед громадою відкрито досить широкі можливості впливу на процес ухвалення рішень.Тож активна громада може встановлювати такі принципи та правила у взаєминах з місцевими органами влади, за яких її позиція буде визначальною. Громадянське суспільство починається там, де громада розуміє свій вплив і активно управляє владою. Там, де громада пасивна, там громаду дурять і обкрадають.Для конструктивної взаємодії виборця і депутата будьте проінформованими у цьому полі — найбільше вам допоможуть Закони України «Про статус депутатів місцевих рад» і «Про місцеве самоврядування в Україні». Усіма перевагами демократії можна користуватися лише тоді, коли виборці будуть брати участь у політичних кампаніях, у розв’язанні проблем своєї громади — коли відносини між нею та владою будуватимуться на засадах нерозривної співпраці та постійної взаємодії.Чим більшу активність виявляє громада, тим глибше влада усвідомлює свою відповідальність перед виборцями.
Немає коментарів:
Дописати коментар